Přejít k hlavnímu obsahu

Krmíme masem

Ríša a vepřová lopatkaProč?

Protože věříme, že je to pro naše psy to nejlepší. A oni nám dávají zapravdu – jsou aktivní, veselí, mají lesklou a bohatou srst, nemají problémy s kůží, ušima. Skladbou jídelníčku můžeme snadno reagovat na jakékoliv změny – roční období, trénink, nemoc a rekonvalescence, stáří, březost – syrová strava nás a naše psy vždy „podržela“.

Jak?

Snažíme se napodobit přirozenou stravu psovitých. Krmíme tedy syrovým masem, kostmi, vnitřnostmi – to je základ. Ten doplníme zeleninou, ovocem, případně přílohou, jako jsou ovesné vločky, pohanka, jáhly, kuskus, rýže. Stravu občas zpestříme vajíčkem, kozím mlékem, čerstvým sýrem, medem, bylinkami. Podle potřeby dodáváme různé oleje, pangamin, mořské řasy, drcená semena nebo kloubní výživu. Takto by se dal v krátkosti popsat způsob krmení, který se poslední dobou rozmáhá a lidé ho nazývají BARF. My říkáme, že prostě krmíme masem.

Jůli a kachní hlavaCo?

Zkrmujeme převážně hovězí a kuřecí maso, které našim psům nejvíc vyhovuje. Dále kachní, krůtí a výjimečně také telecí nebo jehněčí maso. Slepičí a králičí maso, stejně jako vajíčka a kozí mléko máme z vlastního chovu. Z ryb podáváme hlavně tresku, pražmu a menší mořské rybky, jako jsou korušky nebo sardinky. Uměle chovanému lososovi se vyhýbáme. Sezónní zeleninu a ovoce sklízíme z vlastní zahrádky. V zimě spoléháme na sušené směsi.

Odkud?

V Čechách existuje mnoho firem, které se zabývají výrobou a rozvozem masa. Vždy je dobré přečíst pár recenzí, hlavně na Facebooku – tam totiž zákazníci nenechají na výrobcích ani nit suchou. Odebíráme maso od firmy Tutani, vyzkoušené máme také firmy Do psí misky a BarfMe.

Kody a mrkvičkaNenutíme novým majitelům štěňátek krmení syrovou stravou. Rozhodně to není pro každého, maso zabírá místo, jeho příprava vyžaduje čas a skladba jídelníčku zas trochu přemýšlení – rozhodně víc, než nasypání dávky granulí do misky. Štěňátka proto učíme od 6. týdne věku přijímat i kvalitní granule, aby nový majitel měl možnost volby. Rádi poradíme s výběrem opravdu kvalitních granulí, stejně jako s krmením syrovou stravou, a to nejen majitelům našich odchovů!

Článek o našem způsobu krmení vyšel v časopise Pes přítel člověka č. 3 / 2016. Najdete ho na tomto webu v sekci Mediální hvězdy.