Přejít k hlavnímu obsahu

BětkaNeuvěřitelně akční, vždy připravená na cokoliv. Dokáže bez problémů ohlídat pohyb koček, psů, lidí, králíků, ptáčků a bůhvíčeho ještě v jediném okamžiku. Velmi ráda pracuje pro člověka, je vnímavá k náladám lidí a lehce ovladatelná intonací hlasu. Při plnění povelů vyniká rychlostí víc než přesností, ale vždy z ní tryská nadšení z toho, co právě dělá. Bez problémů zvládá základy sportovní kynologie, učí se dogdancing, kde uplatní svou mrštnost. Mezi psy se chová sebevědomě, ráda si podřizuje i větší psy než je ona sama. K cizím lidem je zpočátku nedůvěřivá, stejně tak k dětem, ale její nedůvěra rychle opadne. Je zvědavá a ráda prozkoumává nová místa i předměty.

Je to od pohledu dáma, má bystrý, živý pohled, umocněný kresbou v obličeji. Jejími hlavními klady jsou perfektní úhlení a postoj obou párů končetin, pohyb při pohledu ze strany, zepředu i zezadu a bezchybná horní linie. Hlava je výborná při pohledu zepředu i ze strany (pokud si na výstavě zrovna „nestrčí uši do kapsy“), správný krk, správné tlapy, dobrý hrudník, dobrá délka. Standardní velikost i váha, standardní srst. Plný chrup, nůžkový skus. Třešničkou na dortu je přirozeně krátký ocas.

Pokud bych na jejím exteriéru měla najít nějaké chyby, dlouho bych váhala. Osobně preferuji kratší čenichovou partii, ale poměr čenichu k mozkovně je u Bětky zcela standardní.

Má perfektně zachovaný pohlavní pud, netrpí falešnou březostí a hárá pravidelně.