Přejít k hlavnímu obsahu

Národní výstava Mladá Boleslav, 18. 7. 2009

NV Mladá Boleslav 2009Dvoudenní Česká národní výstava se konala ve známém areálu Interdog Bohemia v Mladé Boleslavi. Kruh, ve kterém byli posuzováni corgi, byl naštěstí pod střechou, celou sobotu totiž téměř nepřetržitě pršelo. Ríša se musel obejít bez delších procházek a strávil většinu času v přepravce. I přesto v kruhu spolupracoval, ale svojí znuděnost dával patřičně najevo skleslýma ušima a odmítáním pamlsků – na vině byla snad částečně i únava z probdělé bouřlivé noci. Ve třídě mladých jsme se opět setkali s trikolorním psem Black Beowulf Kinberger’s, který od nástupu do kruhu projevoval vůči Ríšovi agresivitu – má špatné zkušenosti s červenými corgi. Snažili jsme se v kruhu držet odstup. Rozhodčí I. Síbrtová posuzovala pohyb v kruhu, pak na stole celkový vzhled, kostru a zuby, pak ještě pohyb tam a zpět. Handlerka Beowulfa paní Kinbergerová usoudila, že nemá cenu posuzování protahovat, a odešla se známkou V2. Ríša se tedy opět stal vítězem třídy mladých se známkou V1 a čekatelstvím CAJC. Posudek paní Síbrtové byl také celkem potěšující:

„Patnáctiměsíční pes standardního formátu, korektně utvářená hlava správně vyjadřuje pohlaví, nůžkový skus, lehce volnější lokty hrudních končetin, pružná mechanika pánevních končetin, varlata obě.“ Mimo zápis ještě rozhodčí uvedla, že mozkovna je mezi ušima poněkud široká, což bude zřejmě v budoucnu uvedeno do bonitačního kódu.

Odpoledních soutěží se Ríša tentokrát nezúčastnil, za nejlepšího mladého jedince plemene totiž byla vybrána fena – s poněkud zvláštním odůvodněním, že je prostě roztomilejší. Nám se popravdě řečeno ulevilo, protože jsme mohli zbytek dne strávit v nedalekém penzionu, který byl rozhodně vlídnější než promáčený výstavní areál. Ríša doslova celé odpoledne prospal, a tak se zdálo, že v neděli na klubové výstavě podá lepší výkon.